چراغ راهنمایی متحرک

چراغ راهنمایی متحرک – «در اوایل دهه سی خورشیدی مهندس ناصر موید پردازی کارمند متخصص شهربانی، جلیقه ای برای مامورین راهنمایی اختراع کرد که سه چراغ راهنمایی روی آن نصب شده بود و با باطری کار می کرد و با دکمه ای که تعبیه نموده بود، روشن و خاموش می شد. هنوز چراغ راهنمایی منصوب سرچهارراه وجود نداشت. دو نمونه از این جلیقه را دو آژدان راهنمایی یکی در تقاطع فردوسی- سوم اسفند و دیگری در چهارراه استانبول به تن کرده بودند و آمد و شد خودروها را کنترل می کردند. این طرح بدلایلی فنی یا ... ادامه پیدا نکرد.»/ از خاطرات سرهنگ منصور اورنگ.

مهندس ناصر موید پردازی در زمینه های دیگری هم فعالیت داشت. نامه ای از اجازه هیئت وزیران برای اعزام ایشان به آلمان موجود است:

عنوان

اجازه اعزام آقای مهندس ناصر موید پردازی به آلمان غربی 

مصوب 1334,07,29

متن

هیئت وزیران در جلسه 29 /7 /34 بنا به پیشنهاد شماره 20942 /ن /67321 مورخ 24 /7 /34 وزارت کشور و موافقت شماره 2720 – 18 /7 /34 وزارت دارائی تصویب نمودند بآقای مهندس ناصر موید پردازی کارمند شهربانی کل کشور که در آلمان غربی موفق باختراع دستگاه حفاظت و جلوگیری از بریده شدن ترمزها گردیده و برای توضیحات حضورش در آلمان الزامی است مدت شش ماه ماموریت داده شود بآلمان غربی عزیمت نماید و فقط در مدت مذکور حقوق و کمک نامبرده بریال از اعتبارات مصوبه بودجه شهربانی کل کشور پرداخت گردد.

امضاء

از طرف نخست وزیر.

استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع است.