آبشار امامزاده داوود

در موقعیت جغرافیایی E5121 N3552 در استان تهران واقع است. امام زاده داوود یكی از مشهورترین امام زاده های اطراف تهران است که در كوهستان های شمال غربی تهران واقع شده است. این بنا در 15 کیلومتری فرحزاد قرار داشته و از لحاظ جغرافیایی منطقه ای سردسیر است.

 با وجود آستانه مقدس امامزاده داوود آبشار زیبا و بلند این منطقه کمتر مورد توجه قرار می گیرد. این آبشار دقیقا در ابتدای مدخل ورودی روستا و در میان یک دره عمیق در جنوب امامزاده واقع شده و مسیر خاصی جهت بازدید از آن وجود ندارد. در فصل بهار با کمی دقت در میان جاده منتهی به امامزاده نیز این آبشار زیبا نمایان است.

با شروع فصل گرما، کوه های سرسبز و چشمه سارها اطراف خشک شده و تنها آب سرد و زلال حاصل از آنها در کف دره و با نام رودخانه سولقان جاری می شود که مهم ترین رودخانه این منطقه است. این رودخانه به طول 33 کیلومتر از ارتفاعات شمال شرقی امامزاده داوود سرچشمه گرفته و پس از سیراب کردن مناطق کیگاه، سولقان و کن در دامنه جنوبی کوه مزرا و اراضی جنوبی کن به مصرف رسیده و خشک می شود.

 

 

 

 در طول این مسیر آب سنگان نیز به آن اضافه
می شود. یکی دیگر از مسیرهای دسترسی به آبشار امامزاده داوود از انتهای دره فرحزاد است. از امامزاده داوود به روستاهای طالون، سنگان، امامزاده عقیل و حتی شهرستانک راه های پاکوب وجود دارد. آبشار فصلی سیامان نیز از جمله محل هایی است که در مسیر جاده امامزاده داوود، نمی توان بی تفاوت از کنار آن گذشت. این آبشار بعد از سولقان به طرف امامزاده داوود، در کنار یک قهوه خانه سنتی، حال و هوای خوشی را به مسافران عبوری می دهد. 

برچسب‌ها:
استفاده از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع بلامانع است.